Про проєкт - Вивчаю – не чекаю

Про проєкт

«Вивчаю — не чекаю» — мобільний застосунок для учнів та учениць 1-4 класів, з яким вивчати математику та читання весело і цікаво.

Мета

Надати всім українським учням та ученицям 1-4 класів можливість навчатися за українськими навчальними програмами за будь-яких умов у будь-якій точці світу.

notice

Застосунок «Вивчаю — не чекаю» створили Громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Ми допомагаємо забезпечити наших дітей знаннями, а Україну — майбутнім.

Чому саме застосунок?

Пандемія COVID-19 і повномасштабне вторгнення росії спричинили серйозні втрати для української освіти

За офіційними даними МОН, станом на вересень 2023 року, від бомбардувань та обстрілів постраждали понад 3758 закладів освіти, 363 з них зруйновано повністю. Війна зумовила появу 7 млн дітей війни, більшість із яких позбавлені доступу до освіти.

Значна кількість учнів та учениць початкової школи опинились поза межами України, відтак ускладнився доступ дітей до рідної системи освіти, зокрема — до вивчення української мови.

Аби забезпечити українських учнів та учениць 1-4 класів ефективним інструментом для навчання онлайн, War Child та ГС «Освіторія» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України створили безоплатний навчальний застосунок «Вивчаю — не чекаю».

З-поміж донорів проєкту: UBS Optimus Foundation, Jacobs Foundation, Roger Federer Foundation і Fourfold Foundation.

flags

Що особливого у «Вивчаю — не чекаю»?

Навчальні відео та ігри, адаптовані для України

У застосунку дитина вчиться, переглядаючи пізнавальні освітні відеоуроки, розроблені за підходами мікронавчання. Інтерактивні мініігри допомагають закріпити вивчений матеріал.

Контент застосунку — відео та ігри — повністю адаптовано для України. Усі теми й завдання відповідають українській навчальній програмі, а розробляли їх українські вчительки й вчителі, методистки й методисти.

Застосунок створено за перевіреною досвідом методикою від War Child — організації, що допомагає дітям війни здобувати освіту з 1993 року.

Важливо, що «Вивчаю — не чекаю» — універсальний. Застосунок підходить як для офлайн-навчання у школі, так і онлайн у будь-якій точці світу.

Співрозробники

 • War Child Holland

  War Child Holland

  Незалежна неурядова організація, яка підтримує дітей і молодь, що постраждали від війн та збройних конфліктів. Співпрацює з батьками, опікунами й опікунками, членами й членкинями громади, неурядовими організаціями, урядами, корпораціями та іншими партнерами у всьому світі, щоб забезпечити дітям доступ до захисту, освіти та психосоціальної підтримки.

 • ГС “Освіторія”

  ГС “Освіторія”

  Неприбуткова громадська спілка, яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні. Головне завдання «Освіторії» сьогодні — зробити усе, аби 7 мільйонів дітей, що постраждали від війни, відновили навчання.

 • Міністерства освіти і науки України

  Міністерство освіти і науки України

  Застосунок «Вивчаю — не чекаю» розроблено у співпраці та за підтримки Міністерства освіти і науки України. Фахівці й фахівчині МОН сприяли адаптації застосунку та розробленню контенту згідно з навчальною програмою України.

Дякуємо видавництвам, які надали дозвіл на розміщення творів українських авторів та авторок у застосунку.